Nowoczesne protezy

kończyn górnych i dolnych

 
 

Proteza to sztuczne uzupełnienie brakującej kończyny. W dzisiejszych czasach protezy są powszechnie stosowane. Zastępują kończyny obarczone wrodzoną niepełnosprawnością, jak i te, których pełna sprawność została utracona w konsekwencji choroby bądź nieszczęśliwego wypadku.

 

 

Przygotowanie protezy kończyn dolnych

Protetyka kończyn dolnych pozwala na uzyskanie wysokiego stopnia sprawności. Wiele zależy jednak od zaangażowania Pacjenta. Proces wykonania zaopatrzenia ortopedycznego musi zostać poprzedzony odpowiednim uformowaniem kikuta oraz wzmocnieniem ogólnej kondycji fizycznej Pacjenta. Wskazówki dotyczące postępowania na tym etapie można uzyskać podczas bezpłatnej konsultacji u naszego specjalisty.
Kiedy Pacjent jest już przygotowany do zaprotezowania, protetyk pobiera miarę z kikuta amputowanej kończyny. W przypadku przygotowywania protez kończyn najważniejsze jest stworzenie odpowiedniego leja protezowego, czyli elementu stanowiącego połączenie pomiędzy ciałem a elementami budowy protezy kończyny dolnej. To od niego zależy komfort Pacjenta w trakcie użytkowania protezy. Zindywidualizowany lej protezowy tworzymy na podstawie odlewu gipsowego, wykonanego z uwzględnieniem określonych punktów na kikucie. Są różne sposoby mocowania protez kończyn dolnych
Oprócz samej protezy ważne – zwłaszcza ze względów estetycznych – jest także jej pokrycie. Powinno jak najbardziej przypominać daną część ciała. Dzięki komponentom od sprawdzonych producentów dobieramy parametry w taki sposób, by silikonowe pokrycia jak najlepiej pasowały do każdego Pacjenta. Zwracamy uwagę na kolory i naturalne cechy anatomiczne, abyś zawsze czuł się dobrze, nosząc naszą protezę.

Jak zacząć korzystać z protezy kończyn?

Protezy kończyn dolnych lub górnych wykonujemy na podstawie dokonanych pomiarów i z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb zgłoszonych przez Pacjenta. Przygotowanie każdego produktu wymaga od tygodnia do miesiąca. Po tym czasie Pacjent zostaje zaproszony na przymiarkę, podczas której dopasowujemy takie detale, jak optymalna długość protezy czy kąt ustawienia stopy.
Korzystanie z gotowej protezy podudzia czy stopy wymaga nauki i treningu. Podczas bezpłatnej konsultacji nasi specjaliści przekazują Pacjentowi informacje na temat efektywnego i bezpiecznego wykorzystania uzyskanego zaopatrzenia ortopedycznego. W krótkim czasie osoba po amputacji kończyny jest w stanie osiągnąć maksymalną sprawność i znów wykonywać samodzielnie wszystkie codzienne czynności.

Jakie protezy kończyn dolnych wykonujemy?

W ofercie naszego laboratorium znajdują się następujące protezy kończyn dolnych o różnym zastosowaniu:

Rodzaje protez kończyn górnych

Oferowane przez nas protezy kończyn górnych dzielimy według rodzaju na: Dwa pierwsze rodzaje protez kończyn górnych dają satysfakcjonujący efekt estetyczny, ale nie pełnią funkcji mechanicznych. Pozostałe zapewniają wysoki zakres ruchomości dłoni i – w zależności od stopnia zaawansowania technologicznego – umożliwiają wykonywanie nawet bardzo precyzyjnych czynności. 
Sprawdź jak uzyskać refundację protezy na NFZ.

 
 
 

PROTEKA
Laboratorium Ortopedyczne
Jakub Krawczak

Ul. Opatowicka 108,
42-612 Tarnowskie Góry
czynne: od poniedziałku do piątku
w godzinach: od 8:00 do 16:00
 
NIP: 6452263480, REGON: 243021117
 
ING Bank - nr konta: 06 1050 1386 1000 0090 9759 6929