Protezy estetyczne

Protezy estetyczne

Protezy estetyczne, a właściwie estetyczne pokrycia protez, to najbardziej dyskretne zaopatrzenie ortopedyczne dla osób po amputacji kończyny górnej (lub jej części). Ten typ protezy jest wybierany przez Pacjentów, którym szczególnie zależy na tym, by miała idealnie odwzorowany kształt anatomiczny i wyglądała bardzo naturalnie. Wykonana z najwyższą starannością estetyczna proteza palca, a nawet całej dłoni, pozwala skutecznie zamaskować niepełnosprawność. 

Dla kogo są przeznaczone protezy estetyczne?

Proteza to sztuczne uzupełnienie brakującej części ciała. Dzięki współczesnym możliwościom technologicznym oferta tego typu rozwiązań jest bardzo szeroka. Zaopatrzenia ortopedyczne – od tych niezbędnych do czynności manualnych po amputacji na wysokości ramienia, po stabilizujące postawę ciała protezy palców u nóg – można dostosować do potrzeb Pacjenta. Pod uwagę bierzemy przy tym rozmaite czynniki – ogólny stan zdrowia, poziom aktywności, życiowe cele, ale też możliwości finansowe.

Proteza estetyczna dłoni czy całej ręki to propozycja dla osób, którym szczególnie zależy na ukryciu własnej niepełnosprawności – na przykład ze względu na wykonywany zawód albo w przypadku dużej trudności z zaakceptowaniem nowego obrazu własnego ciała. Pokrycie estetyczne możemy stworzyć dla każdego typu zapatrzenia – zarówno najprostszej protezy kosmetycznej, jak i zaawansowanej protezy mioelektrycznej. Pacjent musi jednak zdawać sobie sprawę, że cena protezy estetycznej jest wyższa niż w przypadku podstawowych rozwiązań. Dlaczego?

Od czego zależy cena protezy estetycznej?

Nie istnieje prosty cennik protez. Tworzymy bardzo zróżnicowane zaopatrzenia ortopedyczne ze względu na różne poziomy amputacji, a także odmienne potrzeby i możliwości pacjentów. Pokrycie estetyczne podnosi cenę każdej protezy, ponieważ jego realizacja jest dość kosztowna i pracochłonna. W tym przypadku kluczowa jest precyzja wykonania. Takie protezy przygotowują u nas wyspecjalizowani protetycy i koloryści. Do stworzenia protezy stosuje się silikony. Wiernie odwzorowują one strukturę skóry, linie papilarne, paznokcie, czy nawet zmarszczki.

Proteza estetyczna dłoni to małe dzieło sztuki wykonywane na indywidualne zamówienie. Dodatkowo silikonowe pokrycie nie może ograniczać funkcjonalności zaopatrzenia ortopedycznego. O ile w przypadku protez kosmetycznych nie ma ono większego wpływu na ich działanie, w modelach mioelektrycznych musimy wziąć pod uwagę skomplikowaną mechanikę ruchu protezowanej dłoni. Niemniej wysoki komfort związany z posiadaniem protezy, która nie tylko zastępuje działanie prawdziwej kończyny, ale też do złudzenia ją przypomina, czyni ją wartą swojej ceny.

W jaki sposób wykonujemy protezy estetyczne?

Procedura wykonania estetycznej protezy palca, dłoni czy całej ręki początkowo jest taka sama, jak w przypadku realizacji podstawowego wariantu. Na etapie tworzenia pokrycia silikonowego bazujemy na zdjęciach w wysokiej rozdzielczości, które pozwalają nam odtworzyć naturalne cechy anatomiczne. Aby następnie odpowiednio dopasować kolor skóry, nakłada się go w obecności Pacjenta. Warto wiedzieć, realistycznie odwzorowujące skórę pokrycie estetyczne to nie jedyne z dostępnych rozwiązań! Pacjenci, którzy chcą uczynić ze swojej protezy atut i dzięki niej wyróżnić się z tłumu, mogą wybrać pokrycia ozdobne.

Zawsze przedstawiamy rozwiązania, dokładnie tłumacząc, na czym polegają różnice pomiędzy poszczególnymi produktami. Nasi protetycy pomogą Ci dobrać optymalne rozwiązanie.

PROTEKA
Laboratorium Ortopedyczne
Jakub Krawczak

Ul. Opatowicka 108,
42-612 Tarnowskie Góry
czynne: od poniedziałku do piątku
w godzinach: od 8:00 do 16:00
 
NIP: 6452263480, REGON: 243021117
 
ING Bank - nr konta: 06 1050 1386 1000 0090 9759 6929