Rodzaje ortez dostępne w naszej ofercie

Znajdziecie tu wszystko, co niezbędne by przejść przez kolejne etapy wykonania indywidualnego zaopatrzenia ortopedycznego. Dowiecie się, jak przygotować się do protezowania, jakie dokumenty należy zorganizować oraz gdzie można uzyskać dofinansowanie do zakupu indywidualnie wykonywanego zaopatrzenia ortopedycznego.
Oprócz informacji, zamieściliśmy tu także formularze do pobrania oraz przydatne linki, które mogą ułatwić Wam proces realizacji zlecenia.
W tym dziale przedstawiamy również odpowiedzi na 4 najczęściej zadawane przez Was pytania podczas pierwszego kontaktu z PROTEKĄ.

Orteza stawu skokowego AFO

Ortezy AFO to rodzaj zaopatrzenia ortopedycznego, które wspomaga proces leczenia i rehabilitacji po urazach kończyn dolnych. Są także pomocne w przypadku dysfunkcji w obszarze stawu skokowego. 

Orteza stawu skokowego AFO Z BUTEM

Wariantem ortezy AFO jest orteza stawu skokowego AFO Z BUTEM, który wspomaga utrzymanie stopy w prawidłowej pozycji.

Orteza stawu skokowego AFO NOCNE

Do stosowania podczas nocnego wypoczynku, czyli w czasie gdy następuje rozluźnienie mięśni i aparatu torebkowo-więzadłowego. Orteza stawu skokowego AFO nocna tego typu pozwala na podtrzymanie efektów fizjoterapii. Sprawdza się także u Pacjentów po terapii botulinowej. Obejmuje goleń, staw skokowy oraz stopę.

Dynamiczna orteza stopy DAFO

Orteza stopy DAFO przeznaczona jest dla dzieci i młodzieży z zaburzeniami chodu. Pomocna jest przy odwracalnych deformacjach w obrębie stopy i przy niestabilności stawu skokowego.

Orteza stawu skokowego GRAFO

Orteza stawu skokowego GRAFO w swojej konstrukcji przypomina ortezę AFO – obejmuje stopę, staw skokowy i goleń. Podobnie jak AFO, koryguje ustawienie stopy względem podudzia.

Orteza stawu skokowego i kolanowego KAFO

Orteza stawu skokowego i kolanowego KAFO obejmuje całą kończynę dolną – stopę, staw skokowy, podudzie, staw kolanowy oraz udo. Jej rolą jest stabilizacja.

Orteza stawu skokowego, kolanowego i biodrowego HKAFO

Orteza stawu skokowego, kolanowego i biodrowego HKAFO obejmuje obie kończyny dolne oraz tułów – kosz biodrowy, pas i gorset. Służy stabilizacji kończyn, miednicy oraz tułowia.

 
 

PROTEKA
Laboratorium Ortopedyczne
Jakub Krawczak

Ul. Opatowicka 108,
42-612 Tarnowskie Góry
czynne: od poniedziałku do piątku
w godzinach: od 8:00 do 16:00
 
NIP: 6452263480, REGON: 243021117
 
ING Bank - nr konta: 06 1050 1386 1000 0090 9759 6929